Домедична допомога для громад України

18:50, 3 Січня 23р.

Впродовж останніх шести місяців ми плідно працювали з БФ “Разом для України” над поширенням культури серцево-легеневої реанімації в рамках проєкту CPR4U. Нам вдалось провести тренінги із серцево-легеневої реанімації для цивільного населення у дев’яти громадах України: наші тренери надавали необхідні знання та ділились важливими навиками порятунку життя людини, а партнери забезпечили встановлення в громадах дефібриляторів.

“Ми намагаємось робити наші тренінги більш практичними, надаємо можливість учасникам практикуватись домедичній допомозі на манекенах, разом із інструкторами. Переважна більшість наших учасників вперше ознайомлюються з дефібрилятором, мішком АМБУ чи турнікетом, і поступово опановують навички користування інструментами порятунку життя”- зазначає координатор волонтерів ІСІ Олег Котис.

У кінці року ми провели аналогічні тренінги для вчителів двох львівських навчальних закладів – ліцею “Оріяна” та 63 школи.

Порадувало й те, що вчителі брали дуже активну участь у тренінгу, задавали багато запитань з чітким розумінням того, що подібні знання та практика є необхідними для освітян та дітей не тільки у воєнний час.

В рамках проєкту ми також розробимо оновлену карту дефібриляторів України, а також типову міську програму з поширення культури серцево-легеневої реанімації, яку громади зможуть затверджувати на своєму рівні та продовжувати піклуватись про здоров’я своїх мешканців.

Довідка

Серцево-легенева реанімація (СЛР)- невідкладна медична комплексна процедура, спрямована на відновлення життєдіяльності організму та виведення його зі стану клінічної смерті, тож володіння цими навиками просто необхідні для будь-якої людини.