Соціальний проєкт для онкопацієнтів у Львові

13:11, 20 Липня 21р.

Інститут Суспільних Ініціатив та ГО «ЖИТИ ЗАРАЗ» створять посібник для онкопацієнтів в рамках конкурсу проєктів Львівської Міської Ради «Зробимо Львів кращим!».

Доволі часто онкопацієнти та їхні родичі є необізнаними в питаннях діагностики, лікування та реабілітації під час проходження лікування онкологічних захворювань та після його завершення. Саме тому, щоб запобігти їхньому страху через це, незабаром у Львові з’явиться інформаційний посібник, який допоможе пацієнтам та підтримає їх.

Ініціатором проєкту є ГО «ЖИТИ ЗАРАЗ». Про його ідею розповіла Надія Клочник, голова організації, онкопсихолог та керівник кол-центру психологічної підтримки онкопацієнтів та їх близьких «ВАРТО ЖИТИ»:

«Ідею таких брошур ми виношували вже давно, тому що на вул. Гашека велика кількість людей проходить лікування від онкозахворювань. Серед них мало хто є в соцмережах, адже це старші люди. Їм важливо взяти в руки, прочитати й мати змогу забрати це зі собою. Тож ми вирішили подати наш проєкт на міський грант. Якийсь час його розглядали, тоді потрібно було захистити цей посібник онлайн у міськраді».

За словами Надії, всю інформацію вони спробували подати простою та зрозумілою для пацієнтів різного віку мовою. У посібнику будуть розділи про діагнози, проходження обстеження, види лікування, психологічну підтримку, подальшу реабілітацію. Розробники передбачають, що він вийде на початку осені накладом у тисячу примірників.

Усі брошури роздадуть у поліклініки, онкоцентри, лікарні, кабінети сімейних лікарів. Таким чином, пацієнти розумітимуть, що на них чекає та як з цим боротися. Як зазначають у «Жити зараз», метою проєкту є допомога онкопацієнтам пройти цей відрізок життя та зрозуміти, що вони не одні.