В Центрі Довженка у Львові відбувся безкоштовний показ фільму «Щедрик» для школярів

13:08, 1 Травня 23р.

В квітні Інститут Суспільних Ініціатив спільно з Сихів Медіа, Центром Довженка та командою фільму організували показ історичного фільму “Щедрик”. Це українська історична драма режисерки Олесі Моргунець-Ісаєнко за сценарієм Ксенії Заставської, яка вийшла в прокат в Україні 5 січня 2023 року. Наш захід відвідали близько 500 старшокласників, метою показу було знайомство молоді з українською культурою та історією наших предків.

“Щедрик” – українська кінострічка про українську, польську та єврейську родини, які об’єднуються перед обличчям двох каральних тоталітарних режимів у часи Другої світової війни.

Фільм є дуже проникливим та болісним, оскільки в ньому зображені війна, вибухи, укриття, страти та постріли дітей. Проте, він також містить у собі чуттєві колядки, щирий дитячий сміх та глибоку батьківську любов, а також показує сильне вічне кохання та незламний дух українців, якими ми були тоді, є зараз і будемо завжди.

Цей фільм дозволив старшокласникам краще зрозуміти силу та незламність українського народу.

“Переглянувши цю кінострічку, я дуже сподіваюсь що молодь зрозуміє, якщо сьогодні вони не будуть нести відповідальності за свої вчинки, за свій вклад в українську перемогу – нам та нашим дітям, доведеться знову повертатись до зброї та воювати проти наших ворогів через десятки років” — говорить ініціатор показу та військовослужбовець Ігор Шолтис.

Кінопоказ організували МГО “Інститут Суспільних Ініціатив” спільно з Сихів Медіа та Центром Довженка з ініціативи Ігор Шолтис за підтримки команди кінокартини “Щедрик” в рамках реалізації проєкту “Центр адаптації та реінтеграції ВПО UDOMA”.