Відчуй себе “UDOMA”

19:05, 17 Лютого 23р.

Молодіжна громадська організація “Інститут суспільних ініціатив” відкриває новий простiр «UDOMA» для дітей з числа внутрішньо переміщених осіб та львів’ян. 

«Акцент нашої діяльності – на створення спільноти вільних, освічених та всебічно розвинених дітей, які через творчість та відкрите спілкування зможуть себе проявити у житті приймаючої громади»- зазначає проєктний асистент простору, а заразом член ІСІ – Ельдар Сулейманов. 

Назва освітнього простору досить символічна. Мета проєкту – створити атмосферу затишку, безпеки, гармонійного поєднання занять та дозвілля, щоб кожен учень відчував себе тут як удома.  

«Наш центр забезпечений сучасним обладнанням та зручними меблями, облаштований безпечним сховищем та безперебійними джерелами живлення, медіа-обладнанням для навчання, адже для нас залишається пріоритетним розвиток неформальної освіти серед молоді, та безпечне і комфортне середовище, яке буде стимулювати відвідувати заняття»- наголошує комунікаційна асистентка проєкту, Каріна Роханська. 

Неформальна освіта ґрунтується на трьох засадах: «вчитися в дії»- отримувати знання під час практичних завдань, «вчитися взаємодіяти» – вчитися працювати у команді, та «вчитися вчитися»- аналізувати власний досвід, та формувати нові знання. Неформальна освіта – неабияке протистояння формальній, адже тут немає стандартів, меж та затверджених правил, є лише велике бажання скерувати, допомогти та зацікавити. 

Програма «UDOMA»  налічує чотирнадцять різноманітних курсів від історії української культури, театральної імпровізації до авторської програми з проєктного менеджменту “Школа Змін”.  Учні здобуватимуть нові знання за допомогою діалогів, тренінгів, цікавих ігор та практик, майстер-класів та вебінарів, адже саме така методика  сприяє підвищенню рівня розвитку в процесі навчання. 

Заняття відбуватимуться онлайн та офлайн, ciм днів на тиждень, аби кожна охоча дитина і підліток мали можливість отримати нові та нетривіальні знання.  

«UDOMA» – це безпечний простір, де діти та їхні батьки можуть звернутись до спеціалістів за безкоштовними і конфіденційними консультаціями з психологом, а також, заручитись підтримкою юристів.  

«Насправдi, «UDOMA» – це більше, ніж центр. Це новий всесвіт можливостей для переселенської молоді, дітей, та їх батьків, що мешкають у Львовi та Львiвськiй області, для тих, хто хоче отримувати якісну неформальну освіту і використовувати ці навички в повсякденному житті»- додає Каріна.   

Проєкт реалізовує МГО «Інститут Суспільних Ініціатив» для підвищення рівня адаптації та інтеграції внутрішньо переміщених осіб у Львові та Львівській області.