Журналістика – курс на вдосконалення

16:26, 8 Березня 23р.

Журналістика у сучасному світі має багато прерваг, адже доносити до суспільства важливу інформацію, правдиво висвітлювати ті чи інші події, не боятись гласності та відстоювати кордони словесної незалежності та правди- велика місія яка стоїть перед людьми цієї професії.

Соціальна місія журналістики полягає у інформуванні громадян задля їхнього розвитку, саме тому  МГО “Інститут Суспільних Ініцатив” впровадив у життя проєкт Оріяна+, де одним з напрямків навчання для молоді ВПО був курс журналістики.

Журналістика приваблює багатьох молодих людей численними перевагами, широкими можливостями, серед яких є можливість самореалізуватися, боротися за справедливість, а  також, впливати на формування суспільної свідомості і громадської думки. Наш курс зібрав певну кількість молодих людей, які не пропускали занять, та з великим задоволенням відвідували навчання. Менторка курсу Яна Тимчук поділилась власними враженнями від своїх учнів:

Мої учні наполегливо працювали впродовж всього навчального курсу. Їм вдалось освоїти медіаграмотність, опанувати навички комунікації, вони навчились знаходити та аналізувати інформацію, постійно вдосконалювали усну і писемну мову, аби у подальшому зрозуміло висловлювати власні думки. Окрім цього, вони вчилися правильно збирати та обробляти інформацію, писати заголовки, різноманітні замітки та рекламу. Учні часто працювали у парах та вчились будувати справжнє професійне інтерв`ю”.

Варто зазаначити, що курс складався не лише з лекційних занять, учасники мали змогу побувати на радіо “Галичина”, отримати нові знання, поспілкуватись з радіоведучими, та почути відповіді на всі свої запитання. Крім того, Яна Тимчук влаштувала своїм учням екскурсію у музей на виставку сучасного мистецтва, після якої, її учні мали можливість зробити власний репортаж про цю культурну подію, використовуючи свої знання набуті під час курсу.

Важливо підходити до навчання у різних галузях з різних ракурсів: зацікавити, змотивувати, підкріпити отримані навички практичними вправами. Вважаємо що курс “Журналістика з Яною Тимчук” допоміг сформувати молоде середовище вільно думаючої молоді, яка надалі керуватиметься своїм правом легко та сміливо доносити власні думки до оточуючих і суспільства вцілому.

Варто зазначити, що “Оріяна +” впроваджується МГО Інститут Суспільних Ініціатив у рамках проєкту у рамках проєкту ПРООН “ЄС за діалог: Зміцнення стійкості України для реагування на нагальні потреби центральної і місцевої влади, а також населення, що постраждало в наслідок війни” за фінансової підтримки Європейського Союзу (ЄС).